top of page
  • Anna Tásler-Onderková

Ide sa na Sziget!


Zajtra vyrážame na SZIGET! Už piaty rok po sebe, jupiii :)

Vždy som bola festivalové decko. Keď som mala 12, chodieval so mnou ešte otec, ktorý doteraz pred mojimi priateľmi rád spomína, ako ma odprevadil do radu pod pódiom a potom sa snažil skamarátiť s SBS-károm pri zábranách. Ten ho vždy za mnou pustil cez bočný vchod nakŕmiť a napojiť si dcéru, odhodlanú neopustiť super flek v prvom/druhom rade, aby tam nezomrela :) Na strednej som už chodievala na festivaly s kamoškami… upustila od tlačenice v prvých radoch a zistila, že aj zozadu je celkom fajn výhľad, pokiaľ práve pred vami nestojí LeBron James. Raz ráno po festivalovom dni sme sa prebudili na železničnej stanici v Poprade v spacákoch (už neviem čí to bol nápad ísť prenocovať tam) a budíček nám robili policajti :) “Slečny, vstávajte, aby vám neušiel vlak.” Nejaká partička na druhom konci staničnej haly už pomaly balila stan, ktorý si postavili priamo v budove (snáď ho nekolíkovali do tej dlažby :)). Potom prišlo aj zopár Pohôd v plnej výbave - spacák, karimatka, stan, bez tata a bez policajtov… až došlo aj na Sziget! Vďaka Skunk Anansie!!! Ako to?

Švagor organizuje už roky v Prešove festival. A v 2011-tom tam hrali práve Skunk (btw: milujem ich, aby bolo jasnééé). A pri balení nástrojovky si zabudli jeden [kejs] (taká bedňa s káblami a čo ja viem čím), že či im ho neprivezieme na Sziget, kde najbližšie hrajú. Tomu vravím dôvod :) “Jasnééé, že privezieme!” Na oplátku sme od nich dostali VIP vstupenky a vnuknutie myšlienky na založenie szigetovej tradície. Spočiatku sme chodili len dvaja s mojím drahým… po čase sa k nám pridalo pár kamošov a tradíciu sme rozšírili na 5 stálych členov… pridá sa ešte niekto tento rok? ;)

Moje highlight-y z minulých rokov:

SZIGET 2011

30 Seconds to Mars, Skunk Anansie, Kaiser Chiefs, Goran Bregovic Wedding and Funeral Band, Prodigy

SZIGET 2012

The Stone Roses (radšej mám Iana Browna sólo), Emir Kusturica and No Smoking Orchestra

SZIGET 2013

Skunk Anansie (once again), Regina Spektor, Nick Cave and the Bad Seeds, Dizee Rascal

SZIGET 2014

Macklemore and Ryan Lewis, Lily Allen, Imagine Dragons, Jake Bugg

PS: Tento rok sa teším na Florence + The Machine, Asaf Avidan, Boban i Marko Markovic Orkestar a Gogol Bordello a všetky tie veci okolo... atrakcie, maďarský langoš a snáď obnovia tento rok aj Chucka Norrisa (kto bol, vie o čom točím, xixi). A už teraz tíško závidím všetkým, ktorí môžu ostať až do soboty a užijú si Kings of Leon (dajte potom vedieť, akí boli ;) Let's rock Sziget!

TraFaM

foto A+I

bottom of page