October 9, 2019

Please reload

Recent Posts

Čím meriame úspech? Každý niečím iným!

November 23, 2019

1/10
Please reload

Featured Posts

#2017 Best Of...

December 30, 2017

Rok 2017... som ti nesmierne vďačná za ďalšie parádne dobrodružstvá, ktoré si mi priniesol!

 

Navštívila som 23 úžasných destinácií v 13 krajinách na 3 kontinentoch. Z toho prvýkrát som (po rokoch snívania) vstúpila na africký kontinent. I keď sa snažím objavovať vždy nové miesta a krajiny, až dvakrát som letela tento rok do Kambodže, ktorá si ma totálne opantala. Konečne mám aj ja fotku s vežami Petronas v Kuala Lumpur a cesta do Ruska a Kazachstanu bola pre mňa totálne novým kultúrnym zážitkom. V tomto článku som zhrnula celý môj travel rok 2017. Po jednej fotke z každej destinácie. Poďme teda pekne od začiatku...

 

 

Diani Beach - Mombasa - Keňa

február 2017

 

Do Mombasy, druhého najväčšieho mesta Kene, sme prileteli začiatkom februára, aby sme si užili pár dní na krásnych tunajších plážach predtým, než sme sa vydali na safari😉. Najfotografovanejšou ulicou v Mombase je Moi Avenue, ktorú zdobia dva páry týchto sloních klov (nie ozajstných, sú z hliníka), v každom smere cesty jeden. Stoja tu od roku 1956 na počesť princeznej Margaret👑 (sestry anglickej kráľovnej Alžbety), ktorá v tomto roku mesto navštívila. Dodnes reprezentujú akúsi vstupnú bránu do Mombasy.

 

Zanzibar - Tanzánia

február 2017

 

Viete ktorý známy spevák pochádzal zo Zanzibaru?🏝Sám veľký Freddie Mercury! V mestečku Stone Town sa dodnes fotia turisti pred dverami jeho rodného domu🏠. Jasné, že aj my sme sa😜👍. Veď mrknite v blogu, ktorý som o tomto parádnom ostrove napísala KLIK TU. A inak, ak hľadáte fakt biele pláže a tyrkysové more, tak neváhajte👌👌👌

 

Nairobi - Keňa

február 2017

 

Národné múzeum v Nairobi je jedným z naj, aké som tento rok navštívila👌 Sú tam parádne zbierky mapujúce históriu, prírodu, kultúru a umenie Kene🌍. Hneď vo vstupnej hale majú dinosaurie kosti👍, o niečo ďalej prehistorických ľudí👍, zvieratá🦁🐆🐘 a kopec ďalších zaujímavostí. Múzeum je otvorené 365 dní v roku a leží len pár minút cesty od centra mesta. A majú tam rovno aj botanickú záhradu a hadí park🐍.

 

Národný park Amboseli - Keňa

február 2017

 

Jedným z najemotívnejších zážitkov nielen v tomto roku, ale v celom mojom živote, bola návšteva Masajov v ich dedinke (manyatte) v Národnom parku Amboseli v Keni👍👍👍 Masajovia žijú neuveriteľne skromne, priam primitívne na naše pomery, no v úžasnej súhre s prírodou. Rodina je pre nich nesmierne dôležitá a túto fotku otca so synom, ktorú som tam spravila ako jednu z mnohých, úplne milujem❤️. Zaujíma vás, ako si nažívajú Masajovia? Ako nás privítali a ako sme spolu trávili čas? A čo mi predpovedala jedna stará Masajka?😂🙈 Viac o tomto dobrodružstve nájdete v mojom blogu 👉 KLIK TU.

 

Národný park Masai Mara - Keňa

február 2017

 

Safari v Keni bol pre mňa 🔝 cestovateľský zážitok roka. Národný park Masai Mara sme prebrázdili skrz-naskrz naším staručkým džípom, ktorý dostal 2x defekt a raz zapadol tak, že nás musela vyslobodiť tatrovka🙈😜🙈 Ale tie zvieratá… to bolo neuveriteľné… slony zebry, žirafy, hrochy, levy, gepardy, aj nosorožec a kopec ďalších...🤗 Ak by som vám mala dať len jediný tip na nezabudnuteľnú dobrodružnú cestu, ktorá je zážitkom pre všetkých bez rozdielu veku, jednoznačne by to bolo africké safari!👌Kopec fotiek, infošiek a zážitkov z tohto safari výletu nájdete tiež na mojom blogu 👉 KLIK TU.

 

Sihanoukville - Kambodža

marec + apríl + november 2017

 

Týchto malých “čertov” 😈❤️😈😂 som navštívila cez prestávku v škole v Sihanoukville na juhu Kambodže. Náhodou som šla okolo, keď som začula krik a zbadala otvorenú bránu. Tak som vošla na dvor a zvedavo nakúkala do tried. Hneď sa okolo mňa zhŕkla skupinka tých najsmelších. Anglicky hovoria len veľmi málo, ale učia sa tento jazyk. O to viac sa tešili, keď som im odpovedala na jednoduché otázky ako "How are you?" či "What's your name?" Miestne decká sú veľmi živé, málokedy hanblivé, skôr zvedavé a keď si vás "oťukajú", správajú sa k vám takmer ako k vlastným. 

 

Koh Rong - Kambodža

marec 2017

 

Ak by som mohla toto ❄️mrazivé❄️ počasie, čo nám teraz vládne na Slovensku, priamo teraz za niečo vymeniť, tak rozhodne za toto👇. Za krásnu pláž Sok San na kambodžskom ostrove Koh Rong🏝. Miesto ešte nezhumpľované extrémnym turizmom, ubytovanie v totálne jednoduchej drevenej chatke v ktorej bol len matrac a v noci plávanie medzi svetielkujúcim planktónom👍. Práve vďaka takýmto zážitkom právom patrí Koh Rong do TOP 3 mojich naj ostrovov, aké som kedy navštívila🙏 A len tak pre zaujímavosť a možno inšpiráciu, rebríček s celou 10-tkou mojich najobľúbenejších ostrovov nájdete na blogu - KLIK TU.

 

Phnom Penh - Kambodža

apríl 2017

 

Do hlavného mesta Kambodže Phnom Penh🇰🇭 som začiatkom apríla dorazila po takmer 5 hodinách cesty autom zo Sihanoukville na juhu krajiny🚗. Táto cesta je vždy také malé peklíčko🙈 no aj tak som ju absolvovala už niekoľkýkrát. Jednak preto, že tu sídli medzinárodné letisko, ktoré je zo všetkých miestnych najlepšie spojené so zvyškom sveta ✈️ a tiež preto, že tunajší Royal Palace (na foto) rozhodne stojí za návštevu🏯👌. Od konca 60. rokov 18. storočia, kedy bol palác dokončený, v ňom sídlia kambodžskí králi👑. Polovica areálu je však stále prístupná návštevníkom, kde objavíte viaceré krásne pagody a zaujímavé predmety spojené s khmérskou históriou a kultúrou😉👍.

 

Bangkok - Thajsko

apríl 2017

 

Moja obľúbená foto z budhistického chrámu Wat Pho v Bangkoku. Ide o jeden z najstarších a najrozľahlejších chrámov v meste👍. V jeho areáli nájdete množstvo krásnych zdobených pagod, potulujúcich sa mníchov, aj obrovskú 46 metrovú zlatú sochu ležiaceho Buddhu🙏. Hlavný dôvod mojej aprílovej cesty do Bangkoku bol však hlavne sviatok Songkran – oslava thajského Nového roka a zároveň masová oblievačka💦💦💦. Tisíce ľudí v uliciach mesta a my s partiou uprostred nich mokrí ako myši😂🙈 veď pozrite na blogu, aký “masaker” to bol 👉KLIK TU

 

Amsterdam - Holandsko

máj 2017

 

Táto foto je z terasy “nášho” parádneho, cez Airbnb prenajatého, bytu v amsterdamskej štvrti Jordaan👍. Tá je známa najmä galériami prevažne moderného umenia, butikmi s originálnymi vychytávkami a hipsterskými reštauráciami. A do absolútneho centra je to len na skok😉. Ako bolo z jari, keď všade kvitli tulipány 🌷🌷 a Banksy vystavoval v Moco, v Amsterdame, nájdete na blogu KLIK TU.

 

Keukenhof - Lisse - Holandsko

máj 2017

 

Amsterdam som navštívila už viackrát, no až tento rok sa mi podarilo dostať aj mimo mesto👏, konkrétne do len pár km vzdialeného mestečka Lisse, kde majú najväčší kvetinový park v celom Holandsku, ba dokonca v celej Európe🤗. V Keukenhofe každoročne vykvitne 6-7 miliónov kvetiniek, prevažne mojich milovaných tulipánov🌷🌷🌷. Ak budete mať cestu okolo, určite sa tam v jari zastavte😉👍. Park je otvorený od 23. marca do 21. mája. Viac fotiek z tohto “tulipánového Disneylandu” nájdete na mojom blogu 👉 KLIK TU.

 

Praha - Česko

máj 2017

 

Petřínska rozhledna - moje obľúbené miesto v PRAHE🇨🇿. Ani tento rok som nevynechala cestu lanovkou 🚠 na kopec kde stojí a odkiaľ máte celé mesto ako na dlani👏. Stavba zvykne byť prirovnávaná k Eiffelovke, no čo sa týka nadmorskej výšky do akej siaha, Petřín parížsku pýchu ešte o pár metrov prekonal. Dobré, že?😉👍 Všetko zaujímavé i potrebné (otváracie hodiny, o zrkadlovom bludisku, aktuálnych výstavách) nájdete na oficiálnej stránke TU. Okolie Petřína a jeho sady patria podľa mňa k najromantickejším miestam v “stovežatej”❤️. A ktoré miesta v Prahe sú vaše obľúbené?

 

Karlove Vary - Česko

júl 2017

 

Ostaneme ešte v Čechách🇨🇿 a ďalšou mojou naj travel spomienkou #2017 sú Karlove Vary👌. Jednoznačne jeden z najkrajších zážitkov tohto roka – Filmový festival KVIFF, kde sme premiérovali skvelý film Čiara🎥. Jasné, že sme sa pri tejto príležitosti dali do gala😂. Taký nezvyk na nás🙈, ale zvládli sme to hádam so cťou😜 Ako bolo, čo bolo, s kým bolo a aké to bolo vo Varoch nájdete aj na mojom blogu😉👉 KLIK TU.