October 9, 2019

Please reload

Recent Posts

Vianočné darčeky pre cestovateľov

December 15, 2019

1/10
Please reload

Featured Posts

Skvelá módna crowdfundingová kampaň. Úprimne!

September 23, 2017

Vyše roka sme sa obchádzali, no pritom o sebe vedeli… vyše roka sa nás naši známi snažili dať dokopy, až sme sa konečne stretli, strašne dlho sa rozprávali a padli si do noty… s kým? S Borisom Hanečkom… pre mňa špičkou na slovenskej návrhárskej scéne.

Na tohtoročný Fashion LIVE, ktorý sa bude konať 18. - 20. októbra v Bratislave, pripravuje Boris módnu performance spoločne s návrhárkou Danou Voda. Tému zatiaľ neprezradili, no má krásny názov: Jar/Leto/Jeseň/Zima 2018: Úprimne!

 

Úprimnosť je aj pre mňa jedným zo základných prejavov, ktoré si na ľuďoch vážim a ja sama sa taká snažím byť v čo najviac situáciách. Aj keď som už vďaka svojej úprimnosti párkrát aj “narazila” :) Ale stále si myslím, že úprimnosť stojí za to!

 

A úprimným a zároveň odvážnym a jedinečným je aj crowdfundingový projekt, ktorý sa rozhodli tieto dve tvorivé duše – Boris a Dana, rozbehnúť. A zapojiť doňho nás všetkých. Pretože, ako tvrdia: slovenskí módni dizajnéri si zaslúžia obliekať slovenské ženy, a slovenské ženy si zaslúžia nosiť módu slovenských dizajnérov.

 

Crowdfunding spočíva v kolektívnom financovaní. Môžeme sa tak všetci podieľať na tvorivom procese a stáť pri novej módnej kolekcii. Lebo ako všetci vieme, na všetko dnes treba peniaze a ani taká módna show nie je výnimkou. Za podporu a odmenu však okrem dobrého pocitu z podpory slovenskej módy získavate skvelé darčeky, ktoré si pre vás Boris s Danou pripravili. Čítajte ďalej, všetko sa dozviete aj uvidíte!

 

Projekt odštartoval pred pár dňami malou tlačovkou priamo v záhrade Borisovho ateliéru.

“Sme prví slovenskí módni dizajnéri, ktorí skúšajú crowdfunding na financovanie módnej kolekcie. Pragmatizmus? Áno. Účel svätí prostriedky a preto sme sa rozhodli zapojiť aj vás, našich podporovateľov, fanúšikov a priateľov, pretože to je v súčastnosti tá správna cesta ako tvoriť.”

B.H. + D.V.

“S módou sa radi hráme a naše modely sa snažíme robiť rafinovane, sú plné skrytých významov. Každý kus odevu od nás v sebe nesie príbeh, myšlienku. Je to móda a umenie zároveň. Celá kolekcia je už v našich hlavách, skiciach i srdciach. Chceme však našu novú kolekciu spraviť hlavne spolu s vami. Myslíme to skutočne úprimne a makáme v oveľa ťažších podmienkach ako známe zahraničné značky. Ale určite vieme našim ženám ponúknuť oveľa viac svojou kreativitou a tvorbou.”

B.H. + D.V.

Mám rada toto miesto. Má atmosféru, dušu a celkovo je tento ateliér jedno z najinšpiratívnejších miest, aké som navštívila a vždy sa tam rada vraciam. Obklopená krásnymi šatami, kde na vás sála umenie. Lebo móda umením je. A tá, ktorú tvorí Boris, jednoznačne! 

Kampaň podporujú spolu so mnou aj mnohé ďalšie dámy ako Táňa Pauhofová, Celeste Buckingham, či pani herečka Marína Kráľovičová a mnohé ďalšie. A ja som nesmierne hrdá a vďačná, že môžem byť jeho súčasťou.

 

Do ukončenia projektu a vyzbierania potrebnej sumy ostáva už iba pár dní, preto nečakajte, rovno si kliknite na tento odkaz: www.startlab.sk/boris-dana

a vyberte si svoj originálny kúsok s rukopisom Borisa Hanečku. Lebo mať niečo od Borisa je snom každej fashionistky. Aj môj bol! 

 

Na mojom FB ste si už mohli všimnúť nejaké fotky a videá o tomto projekte a ako som vám sľúbila, vymámila som pre vás aj fotografie viacerých konkrétnych odmien, či darčekov, ktoré môžete za podporu získať. Aha, tu sú:

 

Čarovná drobnosť

Pod čarovnou drobnosťou sa skrýva originálna brošňa od Dany Vody a Borisa Hanečku v limitovanej edícii a, samozrejme, Vám ostane aj dobrý pocit a radosť z podpory slovenskej módy.