October 9, 2019

Please reload

Recent Posts

Čím meriame úspech? Každý niečím iným!

November 23, 2019

1/10
Please reload

Featured Posts

TOP 7 netradičných ubytovaní, ktoré som na cestách vyskúšala

August 6, 2017

 

Keďže FB seriál s mojimi najobľúbenejšími plážami mal celkom úspech (nájdete ho TU), rozhodla som sa pokračovať... tentokrát rebríčkom najzaujímavejších, najkurióznejších, najnetradičnejších, skrátka NAJ ubytovaní, v akých som na svojich cestách nocovala. Každé jedno z nich bolo super zážitkom :)

 

 

7# SINGAPUR – MARINA BAY SANDS

 

Jeden z tých WOW hotelov, ktoré cestovateľ okamžite dokáže identifikovať! Mega stavba, ktorá v sebe ukrýva vyše 2500 hotelových izieb, múzeum, obchodné centrum, 2 divadlá, reštaurácie, kasíno, ale hlavne slávny Infinity Pool. To je ten 150 metrový nekonečný bazén na streche, do ktorého sa dostanete, len ak ste hotelovými hosťami. To bolo nervov, keď som zistila, že si môj sen o plávaní v tomto najväčšom strešnom bazéne splním, len keď oplieskame celkom mastnú sumičku na izbu. Lebo doň majú povolený vstup len hoteloví hostia. Čo už, oplieskali sme, lebo je to jeden z tých „aspoň raz za život“ zážitkov, čo stoja za to.

 

VIAC o tom, čo všetko sme zažili a videli v Singapure, sa dočítate TU

 

6# COOBER PEDY – BANSKÁ ŠACHTA

 

Austrálske mestečko, ktoré sme navštívili po ceste z vnútrozemia, kde sme boli pozrieť posvätnú horu Uluru, Olgas atd. k južnému pobrežiu. Kto mal vedieť, že normálne hotely v Coober Pedy nemajú? :) Ale niečo ooooveľa zaujímavejšie! V tomto banskom meste sa teploty bežne šplhajú nad 40°C. A práve preto, aby sa všetci schladili, tu ľudia bývajú v banských šachtách. Aj obchody sú tu vytesané do skál, aj kostoly, a aj hotely! Zložili sme sa teda aj my v jednej z bývalých šiacht, v kamennej izbičke v podzemí, bez okien :) A majiteľ hotelíka nám ešte aj spravil prehliadku po svojej minibani, ktorú sme mali rovno oproti izbe, kde jeho rodina roky ťažila opál.

 

VIAC o našom putovaní centrálnou Austráliou nájdete na blogu TU

 

5# MALEDIVY – OPUSTENÝ OSTROV

 

Na prvé výročie svadby (čo bolo už pred vyše 4 rokmi, omg, ten čas letí :)) ma vzal Ivan na opustený ostrov. Doslova! Na jednu noc sme vymenili náš rezort za neďaleký neobývaný mini ostrovček, kde bola len jedna malá slamená chalúpka, kúpeľňa pod holým nebom, obmedzené množstvo kanistrov s vodou a nič viac, nik viac. Celý ostrov bol len a len náš. Vysadili nás z lode aj s večerou a až ráno si pre nás loď opäť prišla. Čo vám poviem, romantika najväčšia na svete! 

 

O noci na opustenom ostrove som písala blog už strašne dávno, aha TU

 

4# MIAMI / JAMAJKA – VÝLETNÁ LOĎ

 

Presne touto loďou... čo loďou, lodiskom! sme sa plavili z Miami na Jamajku a späť. Bola to moja prvá (a dúfam, že nie posledná, lebo to bola úplná pecka) cruise a nebola len taká hocijaká. Bola to Jamrock Reggae Cruise, ktorú každoročne organizujú synovia Boba Marleyho na čele s Damianom Marleym. Tí naj reggae interpreti spolu s nami na palube, každý večer párty, koncerty a DJ-i. 5-dňový nonstop žúr. A spanie v kajute tiež skvelý zážitok! Prvý deň som síce ešte hltala tabletky proti morskej chorobe, ale potom som zistila, že cocktaily zaberajú podobne ;)

 

3# KEŇA – NA SAFARI

 

Výhľad z okna na stádo slonov, od bazéna na zebry a žirafy prechádzajúce sa popri balkónoch... to sa dá zažiť jedine na Safari! V kenskom národnom parku Amboseli sme sa ubytovali v drevenej chatke obklopení desiatkami slonov a ďalších voľne žijúcich zvierat. V Masai Mara bol náš stan pri jazere, v ktorom si rochnili hrochy. No a pri jazere Naivasha severne od Nairobi sa nám zase popri oknách bungalovu promenádovali žirafy a ja som len s otvorenými ústami a očami neveriacky zízala a vravela si, že to je hádam to najúžasnejšie, čo som kedy videla. 

 

VIAC o zážitkoch z africkej divočiny sa dočítate TU