October 9, 2019

Please reload

Recent Posts

Vianočné darčeky pre cestovateľov

December 15, 2019

1/10
Please reload

Featured Posts

Medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch

July 7, 2017

Mala som tú česť užiť si 52. ročník karlovarského filmového festivalu (KVIFF)! Vďaka manželovi, ktorý bol súčasťou delegácie filmu Čiara! Ten mal na festivale svetovú premiéru a súťaží v hlavnej kategórii filmov. A je fakt perfektný!  

Vďakabohu, že na takéto akcie sa chodí s garde, inak by som sa tam ja neherečka, nefilmárka, nehudobníčka, necelebrita asi nikdy nedostala :) A prišla o jedinečný zážitok. 

 

Ale čo sa balí na filmový festival? A ešte k tomu taký wooow festival? Ja som sa doteraz vždy balila akurát tak na hudobný a to bolo ľahké: kraťasy, plavky, nejaké etno šaty, bagandže a slnečné okuliare :) Karlove Vary si ale pýtali niečo sofistikovanejšie... A konečne som otestovala aj nové, parádne, veselé a farebné kufre od American Tourister!

Zbalené, smoking pre manžela, aj krásne šaty od Borisa Hanečku (inak jeden z najmilších ľudí, akých som kedy stretla!) naložené v aute... Môže sa vyraziť na "rodinný výlet" :) Ako inak, koncertnou dodávkou, hehe, nech si aspoň trochu rock'n'rollu zachováme.

Ubytovaní sme boli priamo v centre, kúsok od hotela Thermal, ktorý je hlavným ústredím filmového festivalu, kde sa celá tá paráda koná. Vo festivalovom kine prebieha úvodný i záverečný ceremoniál i premiéry filmov. Vrátane toho "nášho". Hlavná kinosála má kapacitu vyše 1000 divákov a okrem toho sa tu nachádza aj niekoľko menších premietacích sál. Navonok strašne socialistická budova :) Ale vo vnútri pekná. 

 

Tak sme sa ešte v ten večer vybehli aj s celou partiou prejsť po meste, obzrieť miesto konania a taaak. Kto mal vedieť, že sa naša prechádzka pretiahne až do svitania...

Lebo najväčšou kráľovnou je Zuzka Fialová, ktorá dokáže na 3 pozvánky (každá pre jednu osobu) dostať na párty do legendárneho Grandhotela Pupp (ktorého história siaha až do roku 1701 a ubytované tu boli aj také osobnosti ako Mária Terézia, Jurij Gagarin, Bach, Beethoven, Kafka, ako aj čestní hostia filmového festivalu Ornella Muti, Claudia Cardinale, Antonio Banderas či John Malkovich) asi 15 člennú bandu ľudí. No čo vám poviem, veselo hneď od začiatku.

Ja viem, že filmový festival by mal byť (a asi aj je) hlavne o filmoch, ale keď my sme boli vždy skôr párty typy :) A vo Varoch sa dá počas festivalu chodiť doslova z párty na párty... tak sme sa aj my presunuli ďalej na akúsi ukrajinskú žúrku na terasu hotela Thermal. Čiže naspäť cez celé mesto... v asi 13 cm opätkoch... bože, veď ja som nemala na nohách topánky na opätkoch možno aj pol roka! A keď sa táto párty už pomaličky končila, priamo pod hotelom v bare sme objavili ďalšiu už v plnom prúde... Stále som si opakovala, že som predsa v Karlových Varoch a to si treba užiť, aj keby som mala absolvovať rovno 3 žúry za večer a vrátiť sa do hotela až s východom slnka... a tak aj bolo :)))

Okrem filmového festivalu sú Karlove Vary známe ako kúpeľné mestečko s peknou pešou zónou, historickými budovami a kostolíkmi. Mimo týždňa, kedy sa tu koná festival, je to vraj absolútne pokojné a tiché mesto ideálne na relax.

Počas festivalu však naplno žije filmom a je plné turistov a filmových nadšencov a osobností. Tento rok  do mesta zavítali dokonca herci Uma Thurman a Casey Affleck, ktorí boli hlavnými hviezdami KVIFF.

Termálne pramene, z ktorých sa môžete napiť liečivej vody, sa nachádzajú po celom meste. A je ich tu vyše 300!