January 25, 2020

October 9, 2019

Please reload

Recent Posts

Dokonalá exotika pre náročných, no stále sa super ceny... taká je Malajzia!

January 25, 2020

1/10
Please reload

Featured Posts

TOP 10 - moje najobľúbenejšie pláže

June 22, 2017

Leto je tuuu!:) Okamžité asociácie: more, pod nohami jemný piesok a užívať si plážovú atmošku! Preto som spísala taký súkromný rebríček mojich NAJ PLÁŽÍ ktoré som kedy navštívila. Trošku z nostalgie za krásnymi miestami, kde mi bolo taaaak fajn. A možno pre niekoho na inšpiráciu. Je medzi nimi aj tá vaša naj? Nie? Dajte v komente tip nám všetkým, kam sa oplatí v lete vyraziť ;) 

 

 

10# AGTAP BEACH - PALAWAN – FILIPÍNY

 

Asi hodinu plavby bárkou čo vzdialene pripomína loďku od mestečka Port Barton na ostrove Palawan leží táto čarovná pláž v nenápadnom zálive Turtle Bay. Miestny minirezortík Secret Paradise má len 6 skromných bambusových chatiek a svojmu názvu neostal nič dlžný. Tajný raj na zemi, pokojné teplé more a krásna pláž, na ktorej stretnete len tých pár ľudí, ktorí sem prišli, tak ako my, uniknúť od reality a užiť si na pár dní tak trochu robinsonovský život. Dostať sa sem dá jedine loďou a väčšinu zásob si treba priniesť so sebou, lebo na okolí fakt nie je nič, čo by pripomínalo civilizáciu.

 

VIAC som sa o tomto čarovnom mieste rozpísala v dávnejšom blogu KLIK TU

 

9# WAIKIKI – HAWAII

 

Najslávnejšia havajská pláž Waikiki možno nie je najromantickejšia a už vôbec nie prázdna, ale za ten mesiac, čo som kúsok od nej bývala a študovala, som si k nej vybudovala veľmi blízky vzťah. So spolužiakmi zo školy sme na Waikiki trávili kopec času kúpaním, opaľovaním, a zabávaním sa na barbeque párty v priľahlých parkoch. Rovnako lákavé sú aj pláže na severe ostrova Oahu, tzv. North Shore, ten je úplným rajom surferov. Alebo záliv Hanauma Bay, či Lanikai Beach… skrátka, na Havaji nemáte šancu naraziť na “o ničom” pláž, všetky sú perfektné!

 

VIAC o tom, čo sa dá zažiť na Oahu, nájdete v mojom blogu KLIK TU

 

8# BAYAHIBE – DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA

 

Pôvodne rybárska dedinka Bayahibe na pobreží Dominikánskej Republiky je dnes obľúbenou dovolenkovou destináciou. Nie však ešte tak komerčnou ako napríklad Punta Cana. My sme tam zavítali cez víkend, kedy je na pláži kopec miestnych, ktorí sa tu kúpu a piknikujú. Malo to tam strašne príjemnú atmosféru. Mám rada pláže, kde je viac lokálnych ako turistov, kde v okamihu zapadnete medzi nich, bavíte sa spolu pri grilovanej rybe zo stánku a decká vám doslova skáču po hlave, lebo sa chcú s vami hrať. A Bayahibe je presne jednou z nich. A k tomu to tyrkysové Karibské more, aaaach :)

 

7# GOA - INDIA

 

Milujem Indiu! Milujem Goa! A milujem aj miestne pláže ako Anjuna, Baga, či Arambol, ktoré majú nezameniteľnú atmosféru. Majú v sebe niečo surové, naturálne, hej aj kravky sa po nich občas premávajú, aj nejaké tie odpadky sem-tam, ale aj tak majú svoje hippie kúzlo. Ja som tam skoro nonstop chodila bosá, bez mejkapu, v jedných kraťasoch, žiadne stylingy, žiadne starosti a pivko v ruke… jedny z najslobodnejších dní môjho života :) 

 

 

6# BORA BORA – FRANCÚZSKA POLYNÉZIA

 

Raj na zemi, perla Polynézie, tyrkysové more, jemný piesok, božský pokoj… to sú najčastejšie prívlastky ostrova Bora Bora a okolitých “motu”, čiže menších priľahlých ostrovčekov. V zásade tu nie je veľmi čo robiť, len leňošiť, načerpávať energiu a kochať sa výhľadmi na horizont a horu Otemanu. Aj to je ale v podstate dosť, pokiaľ chcete úplne vypnúť a len si užívať sladkú romantiku. Lebo presne o tom Bora Bora je ;) 

 

VIAC o Francúzskej Polynézii si prečítajte v mojom historicky úplne prvom blogu KLIK TU

 

 

5# MACAO BEACH - DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA

 

Takmer opustená pláž Macao pár desiatok km severne od Punta Cany je takááá božskááá! Priezračné pokojné more, jemnučký piesok a na okolí len 2-3 skromné homestay domčeky, kde sa dá ubytovať. Plus zopár rodinných reštaurácií, teda skôr bambusových búdok, kde ponúkajú jedlo. A musím priznať, že práve tu som jedla jednoznačne najlepšiu grilovanú rybu vo svojom živote! Miestny kuchár nám priniesol na výber zo 5 čerstvo ulovených kúskov, ešte na nás tuším žmurkali :) A po chvíli sme si už len olizovali prsty. Pre mňa jednoznačne najkrajšie miesto na celom ostrove.