January 25, 2020

October 9, 2019

Please reload

Recent Posts

Dokonalá exotika pre náročných, no stále sa super ceny... taká je Malajzia!

January 25, 2020

1/10
Please reload

Featured Posts

Coachella - festival festivalov

May 4, 2016

Coachella = TraFaM! Nie je totiž lepšieho spojenia cestovania (TRAvel), módy (FAshion) a hudby (Music), ako tento najslávnejší americký hudobný festival. 

Január 2016

 

A: „Woow, práve čítam, že tento rok na Coachelle vystúpia zase po rokoch spolu Guns N’ Roses!"

I: „Vážne?“ ...dlhé ticho...

A: „Oooo, to je tiež jeden z mojich snov... aspoň raz v živote zažiť Coachellu."

I: ...ďalej ticho a klepkanie do klávesnice na počítači.

A: ...hádžem túto informáciu za hlavu a ďalej pozerám Búrlivé víno súbežne s browsovaním na webe.

 

I: ...zrazu... „Neuveríš, ale o necelú hodinu začína online predaj vstupeniek. Náhodička, čo?"

A: „Čo? Čooo? Skúsime?" ;)

 

Vedela som, že lístky sa vypredávajú rýchlosťou kolekcie Balmain pre H&M.

 

I: ...chvíľu váha... „Tak skúsime!"

Tú necelú hodinu sme teda prekladali predčasné tešenie sa s realizmom, že sa nám to nepodarí, padne server, ani nás neprihlási...

 

20 minút sme čakali prilepení každý k svojmu počítaču dívajúc sa na otáčajúce sa loadovacie koliesko na monitore... keď sa to zrazu podarilo, obom! A potom ešte raz... až to dopadlo tak, že sme napokon do Californie leteli celkom veľká banda. BTW: lístky boli do hodiny vypredané. 

 

Zase sa mi potvrdilo, že najlepšie veci a nápady vznikajú úplnou náhodou a neplánovane... aspoň v mojom živote :)

 

Coachella Valley Music and Arts Festival

 

Coachella je jednoznačne najslávnejší a jeden z najväčších amerických festivalov. Začínala v roku 1999 ako jednodňovka. Postupne dni pribúdali a od roku 2012 sa uskutočňuje dokonca 2 aprílové víkendy po sebe, s identickým line-upom. Až 200 000 nadšencov sa tento rok opäť zišlo v californskom mestečku Indio, aby si užilo multižánrový (rock, indie, hip hop, electronic music, ale aj inštalácie a sochy rôznych umelcov) festival. Red Hot Chili Peppers, The Chemical Brothers, Radiohead, Coldplay, Oasis, Jay-Z, Gorillaz, Muse, David Guetta či Pharrell Williams sú len niektoré z veľkých hudobných mien, ktoré doposiaľ na Coachelle vystúpili. Na ploche Empire Polo Clubu stáli tento rok 2 veľké open air stage, 3 ooobrovské stany (pre cca. 10 000 ľudí) pomenované po púšťach Mojave, Gobi a Sahara a okrem nich ešte niekoľko menších hudobných stanov. A hviezdy tohto ročníka? U mňa jednoznačne Sia, Guns, Chronixx, Protoje, Ibeyi (tie boli fakt úžasné, ak nepoznáte, vygooglite!) a James Bay.

 

COACHELLA 1. deň

Do festivalovej nálady nás zakaždým dostal už staff pri vstupných bránach, ktorý do megafónov vykrikoval “Welcome guys, have fun.” HAVE FUN bola veta, ktorú som tam počula asi najčastejšie... od predavačky zmrzliny, barmana, čo mi miešal margaritu, či ochrankárov pri vstupe do tanečných stanov. Skrátka všetkým záležalo na tom, aby sme mali všetci spoločne FUN. A že sme aj mali! Odvšadiaľ sa ozývala hudba, kopec vysmiatých a vytešených ľudí, počko na výbornú, okolo palmy a výhľad na okolité hory... Festival jak má byť! Presne, ako som si ho predstavovala!

Býva už samozrejmosťou, že okrem avizovaných interpretov vystúpia niektorí neohlásene ako superprekvapko. V minulosti sa tak na pódiu zjavila Beyonce počas vystúpenia svojej sestry Solange. Vo Pharrellovom sete zase Gwen Stefani, Diplo či Snoop Dogg. Tento rok sa neočakávane zjavil na pódiu napríklad Seal, Kendrick Lamar či Dr. Dre.

Naším "meeting point-om" bol nápis Besame Mucho na fotke za mnou. Vždy, keď sme sa stratili/rozdelili, našli sme sa opäť pod písmenom U :) Podľa počtu ľudí, ktorí pod nápisom neustále postávali, tipujem, že sme neboli jediní, kto si vybral takýto "originálny" poznávací bod.

 

COACHELLA 2. deň

 

Prenajatý sme mali parádny dom v 30 km vzdialenom Palm Springs. Prvýkrát v živote som bola úprimne vďačná za jetlag, vďaka ktorému som vstávala už o 7. (priemerná doba spánku tak 4-5 hodín denne, veď sa dospí doma) a mala čas si to na dome aj trošku užiť. Každé ráno sme dodržiavali nadmieru festivalový rituál (a je jedno, či sa spí v stane alebo dome) najskôr si otvoriť pivo/Coronu a potom uvariť kávu. Festivalové „raňajky“ ako sa patrí :)

Každý deň 45 minút shuttle busom na Coachellu a v noci naspäť. Ale komu by sa chcelo šoférovať? Alebo spať v stane? Nikomuuuuu!

Najdôležitejšie bolo dať sa každý deň hneď po príchode na festival opáskovať v stánku ID Check, kde nám skontrolovali doklad a uistili sa, že sme už mali 21 a môžeme si kupovať alkodrinky. Vždy ma pobavilo, ako dôkladne tie doklady študovali. Dobre, v mojom prípade by som to ešte chápala (fandím si, viem, ale prvé vrásky prekrývam ako sa dá, tak to hádam nebolo tak vidno, že mi ťahá na 30), ale keď si skúmavo prezerali môjho muža a jeho doklady, to som už šla vážne do kolien :) Super zistenie bolo, že nekontrolujú celý dátum narodenia, ale len rok. Tak opáskovali aj nášho kamaráta, ktorý bude mať 21 až o mesiac. Dobre pre nás všetkých a hor sa na pivo.

Mimochodom, alkohol sa mohol piť len v ohraničených zónach (našťastie dosť veľkých, bol z nich aj výhľad na pódiá), dovnútra ste sa dostali jedine s páskou a von nesmeli žiadne alko vyniesť. Už som sa s tým stretla na festivale v Austrálii. Majú to už raz tak, funguje im to, ani sme to neriešili.