January 25, 2020

October 9, 2019

Please reload

Recent Posts

Dokonalá exotika pre náročných, no stále sa super ceny... taká je Malajzia!

January 25, 2020

1/10
Please reload

Featured Posts

Balmain x H&M - Olivier Rousteing by zaplakal

November 6, 2015

Spoveď ženy, ktorá mesiac básnila o kolekcii Balmain pre H&M, 5.novembra si vystála rad a nakoniec odišla s dlhým nosom... ale, našťastie, zachovala si zvyšky hrdosti a sebaúcty :)

Ak nič iné, aspoň som to celé šialenstvo videla a mám ponaučenie do budúcna :) Áno, šialenstvo! Inak ani nejde nazvať to, čo stváral dav ľudí, tešiaci sa na exkluzívnu kolekciu oblečenia, ktoré pre H&M navrhol francúzsky módny dizajnér Olivier Rousteing pod značkou módneho domu Balmain. 

Tušila som, že o kolekciu môže byť záujem, aj že 5.novembra môže byť pred HáeMkom v Eurovei nejaký ten rad, ale aj tak som tam prišla až 10 minút pred otvorením. Veď Bratislava nie je New York, dnu sa snáď dostanem, aj keď nebudem nocovať pred obchodom :) Postavila som sa poslušne na koniec hada, tvoreného asi 300 ľuďmi a čítala si ešte raz podmienky nakupovania, ktoré firma zverejnila pred pár dňami.

 

"Prvých 420 zákazníkov v rade na kúsky z kolekcie Balmain x H&M dostane farebné náramky. Vždy jedna farba pre skupinku 30 ľudí. Každá skupina má 15 minút na nákup kolekcie. Keď nakúpi aj posledná, vyhradený priestor s exkluzívnymi kúskami bude dostupný všetkým v obchode."

 

To znie fér... teda znelo by, keby to tak bolo aj na Slovensku!

Odpočítavanie... tri, dva, jeden, obchod sa otvára. Dovnútra organizátori vpustili naraz skupinu neidentifikovateľného počtu ľudí... asi o 2 minúty ďalšiu, potom zase ďalšiu a do 10 minút od otvorenia som bola dnu aj ja... vravím si... nejak to ide rýchlo :)

 

A to prekvapenie, keď vojdete do predajne a zbadáte prázdne regály, stojany a predavačky hlásiace, že už sa všetko rozpredalo. Padla mi sánka! Tak som si chvíľku fotila aspoň vystavené šaty a topánky, ktoré boli momentálne nepredajné, ale jedna vytrvalá predavačka si zapisovala mená záujemkýň o dané kúsky, keď im ich dovolia zložiť z výkladu. Ja na takéto zoznamy neverím, aspoň nie v H&M. Raz som si tak bookla šaty z výkladu, zapísali si moje meno a telefón s tým, že som prvá na zozname, do týždňa menia výklad a budú mi volať. Nikdy sa mi neozvali :(

 

Aspoň sa prejdem po obchode, možno niekto niekam odložil kúsok, ktorý mu nesedel... čo ak budem mať šťastie? A to som asi nemala robiť, lebo to, čo som tam videla, zbúralo všetky moje ideály o kultúre nakupovania. V rôznych kútoch predajne boli nahromadené (hlavne) dievčatá, ktoré si stihli hneď na začiatku uchmatnúť čo najviac vešiakov, bez rozmyslu a bez ohľadu na svoje konfekčné číslo. Pristavila som sa len tak zo zvedavosti pri jednej...

Ukrytá medzi regálmi sa prehrabávala v kope NA ZEMI HODENÝCH šiat, topov, nohavíc, topánok a sák. Z každého po 2-3 kusy, rôzne veľkosti od 34 po 42!! Úpenlivo si chránila svoje teritórium a postupne si všetko skúšala. Po chvíli sa okolo nej zhŕklo pár žien s nádejou, že čo jej nesadne, posunie ďalej. Na moje prekvapenie bola jej reakcia "len na výmenu!". Čo? Na výmenu? Akože ja mám top, ktorý ty na svojej kope nemáš a vymením ho za sako, do ktorého sa ty nezmestíš? 

Musela som opustiť toto divadielko, lebo mi naozaj nerobil dobre pohľad na veci od Balmaina porozhadzované po zemi. Keby som chcela nakupovať na takejto úrovni, poobzerám sa po nejakom čínskom markete. A ochranka i predavačky sa tomu celému len prizerali.

 

Prešla som sa ešte po zvyšných poschodiach, možno v kabínkach niekto odložil niečo, čo mu nesadlo. Tam bol však taký nával... A jasné, ľudia nakupovali aj veci mimo svojich veľkostí, veď na ebay to strelia a zarobia aj dvoj-trojnásobok toho, čo za to zaplatili. 

Len jeden jediný krát za celú tú dobu som počula akéhosi chalana zakričať do davu: "Kto chce pánsky sveter? Mám navyše." Inak si všetci syslili to svoje a bohvie dokedy si to tam vymieňali, prosili sa jeden druhému, podplácali... 

Toto je na mňa priveľa. Nakupovanie za takýchto okolností nie je ani zábava, ani relax. Toto ma akurát tak rozladilo na pol dňa a bohvie, kedy budem zase schopná vkročiť do H&M. Určite však už nikdy počas takejto akcie. Aj keby pre H&M navrhli kolekciu samotní moji milovaní Dolce&Gabbana.

 

Cestou k východu som ešte raz zahliadla tú istú kočku, skúšajúcu si ešte stále, za účasti prosebných pohľadov okolostojacich žien, svoje úlovky. Keby u nás platili vyššie spomenuté pravidlá, po 15 minútach by sa musela rozhodnúť a zaplatiť, a nie tu sedieť vyše pol hodinu (predpokladám, že aj dlhšie, ale to som tam už ja nebola) ako sliepka na zlatých vajciach. 

 

foto: internet + ja

TraFaM

 

 

PS1: Ešte v ten istý deň popoludní som šla po Prahe okolo H&M v Myslbeku, kde mali tiež exkluzívne túto kolekciu. Len tak zo zvedavosti som vošla dnu a opýtala sa predavačky, či im niečo ostalo ;) "Nebláznite, všetko bolo okamžite preč, do posledného kusu!" 

 

PS2: Na FB som na rýchlo zhliadla video z otvorenia predajne s touto kolekciou v Poľsku. Tlačenica a nekontrolovateľná situácia po otvorení. Použili vôbec niekde na svete ten systém s náramkami??

 

 

 

 

 

 

tags:

Please reload

Please reload

Search By Tags