January 25, 2020

October 9, 2019

Please reload

Recent Posts

Dokonalá exotika pre náročných, no stále sa super ceny... taká je Malajzia!

January 25, 2020

1/10
Please reload

Featured Posts

E-shopping

September 27, 2015

Dlho som sa nakupovaniu cez internet bránila. Čo ak ma ošália, nič mi nepríde, alebo príliš veľké (to by sa ešte dalo), malé (to už je horšie), iná farba, strih, vyhodené peniaze. Smutno-vtipných príkladov je na nete habadej. Podľahla som prvýkrát pred 3 rokmi, keď som nikde nevedela zohnať vybíjané biker boots podľa mojich predstáv… a v

e-shope, už si ani nepamätám jeho názov, som ich našla. Objednala a tŕpla asi týždeň. Prišli a boli presne také, aké mali byť, o čom svedčí aj fakt, že sú už dosť obnosené. No odštartovali moju mániu nakupovania cez internet.

 

Asi polovicu môjho súčasného šatníka tvoria kúsky kúpené práve takto. Lebo keď raz začnete, neviete prestať, ako keď otvoríte balíček chipsov s tým, že si dáte len trošku :) Poznááááme ;) Kde nakupujem najčastejšie? Asi cez ASOS. Veľa fajn e-shopov som však objavila aj v zahraničných časopisoch. Nemusí ísť práve o Vogue či Elle, cenovo dostupné kúsky som našla práve v amerických či britských lifestylových týždenníkoch. Na fashion stranách zvyknú mať pri jednotlivých outfitoch napísané webstránky, kde zoženiete daný model. Toľko malý tip, ak si budete kupovať čítanie do lietadla či na pláž ;) 

 

Predstavujem vám teda zopár mojich obľúbených e-shopov, ale aj pár takých, ktoré mi narobili vrásky. Lebo riziko je vždy…

 

asos.com

Spravila som u nich už asi 10 objednávok, vždy nejaké botičky, šatičky, taštičky… ale hneď prvá bola veľkou skúškou trpezlivosti. Plavky, niekoľko, lebo pekné, originálne a za dobrú cenu. Zásielka nad určitú hodnotu - free, doba dodania - do 10 dní. V priebehu mesiaca sme si vymenili asi hmmm, skrátka veľa mailov, lebo po mojich plavkách ani chýru, ani slychu. Balíček sa asi stratil. Akási Amanda mi napísala, že mi vrátia peniaze. Vrátili. Na to mi napísal nejaký George, že mi pošlú ďalší balíček. Moju objednávku riešil stále niekto iný a zjavne sa v tom strácali. A týždeň na to mi prišli hneď dva balíky :) Ale načo mi budú plavky dvojmo? Že som férová, poslala som im aj s vysvetlením jednu zásielku späť. A na účet zase peniažky. Nepochopili. Vrátili mi ich. Peniaze myslím. Takto sme sa ohadzovali nejaký čas, až ma to omrzelo a tak mám plavky zadarmo :) 

Asi to bol dôvod, prečo som im po tejto šialenej skúsenosti dala ďalšiu šancu. Ale už si dávam posielať zásielky len expresne, ok, za prílatok, ale nič sa odvtedy nezdržalo, nestratilo a do 5 dní behám v nových “handrách”. 

 

 

boohoo.com

Britská stránka s naozaj štýlovými kúskami za fajn cenu. Páči sa mi ich filozofia: “we don’t take fashion or life too seriously”. A presne takú módu tam aj nájdete. Aj kvalita materiálov je celkom fajn. Aspoň čo súdim podľa kimona, saka a ešte pár kúskov, ktoré mám doma. Dokonca šaty z Boohoo som mala na nedávnej švagrovej svadbe… a nikto netušil, že stáli len asi 30 eur :)

 

 

farfetch.com

Tak tu majú také kúsky, nad ktorými ochkám a jajkám vždy, keď sem zabrowsujem. Oblečenie, topánky a doplnky od svetových dizajnérov, najzvučnejšie mená, ale aj noví trendy návrhári. A je super, že na rozdiel od takého net-a-porter.com majú zľavy neustále, nie len sezónne. Natrafiť môžete aj na kúsky zlacnené takmer o polovicu. Taktiež je fajn, že presne viete, z ktorej krajiny a presne z ktorého obchodu vám tovar príde, nakoľko nemajú veci naskladnené na jednom mieste, ale ponuky tu zverejňujú priamo obchody podľa toho, čo majú práve v predajni. Tak viem, že môj balíček šiel z butiku v Taliansku a prišiel naozaj expresne, v krásnom balení, aj s certifikátom originality.

 

 

shein.com

Tak tu som si asi pred rokom riadne uletela :) Až tak, že polovicu z vecí, čo som si objednala, som ešte ani nemala na sebe. Ale komu sa to občas nestane, že? Príliš extravagantné, príliš out do bratislavských ulíc, príliš všetko :) Paradox ale je, že tepláková mikina, ktorá mi prišla akási malá, tak o číslo, možno aj dve, svoje uplatnenie našla. Len ju nosím vždy s vyhrnutými rukávmi a keďže nikto nie je zvedavý na moje brucho (ani ja sama pri pohľade do zrkadla nie), tak aj vždy s tričkom pod ňou, keďže končí vysoko nad pupkom. 

Doručenie zásielky však trvalo asi o 3 týždne dlhšie, ako podľa tabuliek zverejnených na stránke. Stopro šla z nejakej Číny či Indonézie, jasné, čo som si myslela pri tých neodolateľných cenách. Na moje maily však reagovali vždy do 24 hodín, čo ma upokojovalo.

Medzi mojimi profilovými fotkami tu na blogu zbadáte aj crazy ružový kožuštek… ideálny na fotenie, menej na bežné nosenie. Ale fotograf Braňo Šimončík ma vtedy presviedčal, že je cool a mala by som ho nosiť aj normálne na verejnosť, tak raz možno naberiem odvahu ;) 

 

 

nastygal.com

Na stránke tohto e-shopu intenzívne browsujem už asi 2 roky. Majú tam nenormálne vychytávky, oblečenie, aké inde nenájdete, dokonca aj bláznivé topánky od Jeffreyho Campbella, ktoré chcete mať, len ešte neviete, kam by ste si ich obuli a či v nich dokážete chodiť :) Dlho fungovali a zasielali objednávky len v rámci USA, nedávno to však rozšírili a tak sa môžeme tešiť zo shoppingu aj my na Slovensku. Priznám sa, ešte som tam nenakupovala, a to aj napriek tomu, že v “my crushes” mám odložených už nejakú dobu pár kúskov, stačí ich len presunúť do “my bag”. Krátko pred mojou poslednou cestou do L.A. tam otvorili svoj prvý kamenný obchod, tak som si vravela, že počkám a možno si niečo kúpim priamo tam. Ostala som však trošku sklamaná. V butiku, ktorý síce vyzeral štýlovo že by ste sa doň pokojne nasťahovali, mali vystavených len zopár vychytávok. Oproti tomu, čo viem, že majú na internete, to nebola hádam ani 20-tina. Momentálne majú na stránke až 70% zľavy, tak myslím, že nastal ten správny čas ;)

 

 

choies.com

Je veľmi podobný ako Shein, taktiež fajn kúsky, široký výber, veľmi príjemná cena a prehľadné rozdelenie do kategórií (to prehľadné kategorizovanie platí pre všetky doteraz spomínané e-shopy). So zásielkou som nemala žiaden problém. Akurát pozor na to, že občas sa niektoré ich kúsky až nápadne podobajú na tie luxusné z prehliadkových mól. Ale len podobajú, s ohľadom na ich nízku cenu. Tak sa stalo, že mám doma sukňu podobnú Dolce&Gabbana. Omylom! Zistila som to až neskôr a mám z toho normálne výčitky svedomia :( Nejde o presné kópie, ani vzory, ani nemajú falošný štítok známej značky… len sa na môj vkus až príliš snažia podobať, čo nie je dobré. Veď posúďte sami. 

Zvláštny trend, všimla som si to už aj pri niektorých šatách v H&M, že sa snažia napodobniť svetových dizajnérov. Ale neutrálnejšie oblečenie a doplnky nájdete na Choies naozaj pekné, stačí mať trpezlivosť na nekonečné preklikávanie sa stovkami, ba až tisíckami kúskov v ponuke.

 

PRAJEM ŠŤASTNÉ A VESELÉ... SHOPPINGOVANIE! 

 

TraFaM

 

 

tags:

Please reload