top of page
  • Anna Tásler-Onderková

#blogerroka 2015 – 3. miesto pre TraFaM!

Tretie miesto v kategórii Cestovanie si veru zaslúži okrem poriadnej oslavy aj svoj vlastný blog na TraFaM-e ;)


Napriek tomu, že tento môj blog píšem len necelý rok, už ani neviem ako a kde som v sebe našla odvahu a asi aj štipku drzosti prihlásiť sa do súťaže Bloger roka 2015. Uplynulý piatok (mimochodom, 13-teho) sa v Bratislave vyhlasovali výsledky 2. ročníka v 10 kategóriách: Cestovanie, Ekonomika, spoločnosť a biznis, Gastronómia, IT & inovácie, Krása, Móda, Zdravý životný štýl, Život, umenie a kultúra, Videoblog a Firemný blog.

Dosť som sa na tento galavečer tešila. Jednak preto, že budem môcť konečne prevetrať moje nové vintage kimono, ktoré som si kúpila v tokijskej fashion štvrti Harajuku a ktoré sa asi nehodí na hocijakú príležitosť, ale aj preto, že som mala v pláne si bez stresu užiť fajn večer s mojou už roky spriaznenou dušou, priam až „skorosestrou“, Mirkou. Aj ocino mi podvečer poslal SMS v znení: „Držím palce, ale vieš, že na prvýkrát sa nechodí vyhrávať, ale len omrknúť terén, hej?“ Bolo mi to jasné! Obzvlášť aj preto, že som sa do finálovej Top 7 dostala vďaka Divokej karte, ktorú som si vyslúžila od poroty. Zvyšných 6 finalistov v každej kategórii postupovalo na základe hlasov fanúšikov. Ale aby som nezabudla, ĎAKUJEM všetkým tým, ktorí ste mi svoj hlas poslali. Nebolo ich vôbec málo, i keď nie dostatok na postúpenie na základe nich. Skrátka, mala som príliš málo dôvodov rátať s umiestnením.

Aj svoj outfit som poňala trošku cestovateľsky, poskladaný z kúskov z Tokya, Osaky, Las Vegas, ale aj mojej domovskej Bratislavy:

Jeans - H&M z kolekcie H&M <3 Coachella

T-shirt - H&M

Shoes - akési Mark&Maddux

Kimono - vintage (z 50.-60. rokov... tvrdil predavač)

Bag - Chloé

A vlasy a make-up som si robila sama, čo je asi aj vidieť :)

A potom sa stala tá haluz. Prvou vyhlasovanou kategóriou bola tá moja – Cestovanie. A keďže sa vyhlasovali len prvé tri miesta a logicky sa išlo od tretieho, zrazu Táslerka prvá kráčala k pódiu a riešila dilemu: Kam sa postaví? Povie niečo? Bude ďakovať mame, tatovi, čitateľom, manželovi za to, že jej dovolí zverejňovať na blogu aj fotky, na ktorých je on? Jáááj, nie! Snaží sa spomenúť si na scenár, ktorý prišiel deň vopred mailom... Verejne ďakuje len 1. miesto, zvyšné len preberú cenu, snažia sa nespraviť trapas a opustia pódium :) Presne tak, ja a môj blog sme si ako prví tento večer šli pre ocenenie. Skončili sme na krásnom 3. mieste, z čoho mám nesmiernu radosť! Zvyšok odovzdávania som presmskovala a prefacebookovala so všetkými, ktorým som to potrebovala okamžite dať vedieť. Ospravedlňujem sa ostatným blogerom a zúčastneným, viem, že sa to nepatrí :( Jedným očkom som vás však naďalej sledovala, vážne, celý čas!

Odovzdávanie moderovala skvelá a vtipná, resp. supervtipná a pre mňa hlavne preto taká skvelá Kristína Farkašová. Neodfotila som sa s ňou, ale neodpustila som si monológ, ktorý "úúúrčite ešte nepočulaaaa", o tom, ako žeriem jej knihu. A ako dúfam, že aj ja raz budem materstvo zvládať s takým nadhľadom, ako ona. Inak jej prinesiem aj moje budúce deti, keď už jej to tak ide :) Deti budúco budúce, aby bolo jasné, ešte nie sú žiadne na ceste... nech sebe a môjmu mužovi neuženiem zbytočný záujem :) Okrem toho sme ale s Kristínou zistili/spomenuli si, že sa vlastne telefonicky poznáme už pár rokov. Šoklo ma, že si to pamätala, dokonca lepšie než ja. Mám rada takéto milé náhody a stretnutia :)

Mojich blogerských 5 minút slávy :))) - rozhovor pre TASR - ak to nebolo úplne zlé, možno to aj uverejnia a ja vám to potom postnem na môj FB :)

Po galavečere nasledovala afterparty. A ako to už na takých galavečerových afterkách býva, spočiatku sa ľudia len tak okukujú, oťukávajú... Ja si teda rada nejaký ten blog prečítam, ale nejdem si v tom natoľko, aby som tých blogerov naživo zrazu spoznávala v rade na víno či WC. Ok, preháňam, na wécku neboli rady... na víno občas :) Po pár pohároch však opadol ostych a začali sme sa družiť a zhovárať a kamarátiť. A ja som vám tam spoznala takých super ľudí! A šikovných blogerov (určite si pozrite perfektné blogy bláznov v tom najlepšom zmysle slova Lýdie a Michala TROŠKA TROSKA, štýlovej maminy Mišky DOROTA&GRETA či stránku UNDYPHOTO šikovnej fotografky Lucie) ... s ktorými sme sedeli ešte dlho po skončení recepcie a dokonca s niektorými pokračovali ešte aj v meste a domov som sa vrátila o 5. nadránom. Toto sa mi už teda veľmi dávno nestalo! Ale aspoň môžem s čistým svedomím skonštatovať, že som toto 3. miesto v kategórii Cestovanie v súťaži Bloger roka 2015 kvalitne oslávila.

A vám všetkým, ktorí čítate TraFaM a možno sa sem-tam nad ním aj zasmejete, alebo zasnívate, prípadne mi niečo milé napíšete, alebo chcete radu o nejakej krajine, v ktorej som bola a kam sa chystáte aj vy... naozaj veľmi veľmi veľmi ďakujem.

TraFaM

foto: ja & Mirka & barman v Grang Hotel River Park

PS: ospravedlňte, prosím, (ne)kvalitu fotiek, najprv sa nám triasli ruky od vzrušenia z toho, že vôbec na blogerovi sme a neskôr od oslavovania :)

bottom of page